Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ВЕРХОВНИЙ СУД: ВІДСУТНІЙ ПЛАТНИК ПОДАТКІВ - ВІДСУТНЯ ПЕРЕВІРКА

У рішенні (ВС/КАС,справа №823/1294/17, 08.08.2018) Верховний суд визнав незаконними дії ДФС які, не вчинивши всіх необхідних дій при виявленні відсутності платника податків за визначеною адресою, оформили результати перевірки.

Зміст справи: ДФС неодноразово приймалися накази про проведення перевірки ФОП. Але, при виїздах на адресу позивача, кожного разу було складено акт про невстановлення за місцем знаходження платника податків та неможливість розпочати позапланову виїзну документальну перевірку. Як наслідок, ДФС склала акт про результати документальної позапланової виїзної перевірки, в якому зазначили, що перевірка була проведена в приміщенні ДФС.

Суди всіх інстанцій вирішили, що податківці не мали права оформляти результати перевірки, адже порушили вимоги чинного законодавства України щодо встановлення фактичного місця знаходження позивача та належного оформлення його відсутності. Окрім того, перевірка, фактично, була невиїзною.

На доводи контролюючого органу щодо ухиляння позивача від зустрічі з працівниками ДФС з метою уникнення отримання письмових повідомлень про проведення документальної перевірки та ознайомлення з направленням на перевірку, підприємець надав довідки, відповідно до яких у період всіх запланованих перевірок перебував на стаціонарному лікуванні.