Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ВИЗНАЧЕНО МІНІМАЛЬНІ ВИМОГИ ДЛЯ РОБОТИ ЗА КОМП'ЮТЕРОМ

Вимоги з безпеки та захисту здоров'я працівників при роботі з екранними пристроями були затверджені наказом Мінсоцполітики від 14.02.2018 року № 207.

Звертаємо увагу, що даний проект передбачає імплементацію норм Директиви 90/270 / ЄЕС про мінімальні вимоги безпеки і здоров'я при роботі з екранними пристроями.

Встановлено обов'язок роботодавця проінформувати працівників під розписку про умови праці та наявність на їх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних тощо), що виникають при роботі з екранними пристроями і ще не усунуто, а також про негативні наслідки їх впливу на здоров'я працівника. Роботодавець за власний рахунок забезпечує проведення медичних оглядів працівників та за потреби - проведення оздоровчих заходів.

Робочі місця повинні бути спроектовані так і бути розраховані таким чином, щоб працівники мали простір для зміни робочого положення і рухів. Всі елементи робочого місця та їх розташування повинні відповідати ергономічним, антропологічним, психофізіологічних вимогам, а також характером виконуваних робіт. Освітлення має створювати відповідний контраст між екраном та навколишнім середовищем (з урахуванням виду роботи) і відповідати вимогам ДСанПіН 3.3.2.007-98. Мікроклімат виробничих приміщень повинен підтримуватися на постійному рівні і відповідати вимогам санітарних норм ДСН 3.3.6.042-99.

Робочий стіл має бути достатнього розміру і мати низьку відбивну здатність, допускати гнучкість при розміщенні екрану, клавіатури, документів і відповідного обладнання.

Робоче крісло повинно бути стійким і дозволяти працівнику легко рухатися і займати зручне положення. Сидіння має регулюватися по висоті, спинка сидіння - як по висоті, так і по нахилу. Слід передбачати підніжку для тих, кому це необхідно для зручності.

Кожного дня перед початком роботи слід очищати екранні пристрої від пилу та забруднень. Не допускається робота з такими пристроями, в яких з'являються нехарактерні сигнали, нестабільне зображення на екрані і інші несправності.