Пропустити навігацію.
Головна

ВРУ ВВОДИТЬ АВТОМАТИЗОВАНИЙ АРЕШТ ГРОШОВИХ КОШТІВ НА РАХУНКАХ БОРЖНИКІВ

Верховна Рада має намір увести автоматизований арешт коштів на банківських рахунках боржників. За прийняття за основу законопроекту №6232, яким передбачається введення автоматизованогоарешту коштів на рахунках боржників проголосувало 253 депутатів.

Вищевказаним законопроектом планується визначити, що в судах буде діяти система автоматизованого арешту коштів з метою забезпечення оперативного накладення арешту на кошти, що є на банківських рахунках.

Інформація про арешт коштів буде вноситися суддею на підставі відповідної ухвали суду, скріплюється його електронним цифровим підписом та підлягає кодуванню.

У разі забезпечення позову шляхом накладення арешту на кошти, що перебувають на банківському рахунку, рішення про забезпечення позову підлягає негайному виконанню з моменту його винесення шляхом внесення відповідного запису в систему автоматизованого арешту коштів.

Окрім того, на підставі заяви стягувача суд буде вправі накласти арешт на кошти особи, що має заборгованість, що не оскаржується зазначеною особою або підтверджена судовим рішенням, що вступило в законну силу.