Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ВСТУПИВ В СИЛУ ЗАКОН ПРО ПОСИЛЕННЯ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

22 липня 2018 року набрав чинності Закон України № 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», що застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку в сфері авторських і суміжних прав з 1 липня 2019 року.

Ним визначено, що свідоцтва про облік організацій колективного управління, про визначення організацій колективного управління уповноваженими, про уповноваження організацій колективного управління, видані до 22 липня 2018 року, втрачають чинності 22 квітня 2019 року, а в сферах, щодо яких вищевказаний Закон України передбачає здійснення розширеного і обов'язкового колективного управління, - з оголошеною Держслужбою інтелектуальної власності дати закінчення прийому заяв на участь в конкурсі на акредитацію у відповідній з фере.

Держслужба інтелектуальної власності 22 жовтня 2018 року розпочинає прийом заяв від зацікавлених юросіб про реєстрацію організацій колективного управління.

Через 5 або 14 місяців з дня набрання чинності даним Законом України в залежності від функціонального призначення зазначених організацій Держслужба інтелектуальної власності оголошує конкурси на визначення таких акредитованих організацій колективного управління у відповідних сферах. Прийом відповідних заяв від організацій колективного управління починається в той же термін, про що розміщується оголошення на офіційному веб-сайті.

Держслужба інтелектуальної власності протягом 14-ти місяців з дня набрання чинності цим Законом України повинна вжити заходів для приведення колективного управління майновими авторськими правами, здійснюваного Державною організацією «Українське агентство з авторських і суміжних прав» (далі - ДО УААСП), у відповідність до вимог цього Закону.

Після акредитації організацій колективного управління Держслужба інтелектуальної власності здійснює ліквідацію ДО УААСП в установленому законодавством порядку.