Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

В УКРАЇНІ ПЛАНУЮТЬ ЗАТВЕРДИТИ НОВИЙ ВМІСТ АТОМОБІЛЬНОЇ АПТЕЧКИ

Мотоциклетні, автомобільні та автобусні медичні аптечки мають бути оснащені засобами для надання першої допомоги при ДТП та не повинна містити будь-яких медичних препаратів. Вказаний проект наказу підготувлено МОЗ України та подано на погодження. Передбачається, що у кожній аптечці буде інструкція, як надавати першу допомогу при ДТП.

За статистикою, причиною приблизно 80% смертей внаслідок ДТП до приїзду бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги є сильна кровотеча. Тому до мінімальної комплектації аптечки будуть включатися засоби для зупинки кровотечі: бинти різної ширини, серветки та ін. Замість резинового джута у автомобільній аптечці буде механічний засіб для зупинки кровотечі по типу «САТ», що може бути накладений самотужки.

В оновлених аптечках будуть відсутні медичні препарати – таблетки з терміном придатності та ін. Крім того, ліки не стануть потрібними у разі надання екстреної допомоги не медиками. Це міжнародний досвід – не включати лікарські засоби у обов’язковий склад автомобільних аптечок. За необхідності, ви можете доповнити власну аптечку необхідними ліками.
За даними МОЗ України