Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

Житлово-комунальні послуги, відповідальність за несплату.

У зв’язку із швидким зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги, зростає і кількість споживачів які просто неспроможні платити за них. Тому сьогодні ми розкажемо Вам про відповідальність за несплату комунальних послуг.

Відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та ЦК України, між споживачем та постачальником має бути укладено договір.
Проте, багато осіб починають вчиняти будь-які дії коли борг вже існує.

Спочатку спробуйте домовитися з постачальником і укласти договір де буде чітко зазначений графік погашення боргу. Якщо ж на вас вже подали до суду, уважно ознайомтесь з вимогами постачальника, оскільки у позові може бути вказана значно більша сума боргу ніж є насправді.

У свій захист Ви можете керуватися ст. 20 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», а саме правами споживача зазначеними у даній статті. Тому якщо у Вас немає води або послуги надані неналежним станом, одразу надсилайте претензії, у суді це буде дуже вагомим доказом.

Перш ніж обмежити Вас у користуванні послугами, постачальник має надіслати Вам претензію, попередження. Така претензія містить реквізити боржника, виконавця, суму заборгованості, дату, підпис і печатку виконавця.

Якщо після отримання такого листа борг не було сплачено, постачальник звертається до суду з заявою про видачу судового наказу. Після видачі наказу, суд надсилає Вам його копію. З дня отримання у Вас є 10 днів для того щоб подати до суду заяву про скасування судового наказу.

Суд може задовольнити або відмовити у позовних вимогах. У разі відмови Ви можете подати апеляцію, але пам’ятайте – якщо рішення суду буде 6е на Вашу користь, окрім боргу і пені, Вам потрібно буде заплатити 3% річних, індекс інфляції та судовий збір. Якщо ж суд задовольнив Ваші позовні вимоги, знайте, що постачальник може знову звернутися до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості.

Будьте уважними, контролюйте нарахування та сплату комунальних послуг.