Пропустити навігацію.
Головна

ЗА КВАРТИРНИХ ОРЕНДАРІВ НЕОБХІДНО ДЕКЛАРУВАТИ ДОХОДИ ТА СПЛАТИТИ ПОДАТКИ

Виходячи з положень ПК України громадянин України, що за законом не є фізичною особою-підприємцем, але здає в оренду квартиру, будинок, кімнату, незалежно від строку (довгострокова чи подобово), повинен сплатити з одержаного доходу ПДФО у розмірі 18 % та військовий збір у розмірі 1,5 %.

За пп. 170.1 ПК України при нарахуванні доходу фізичній особі від надання нею в оренду нерухомого майна слід враховувати розмір орендної плати, вказаний в договорі оренди (не менше, ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди).

Мінімальна сума орендного платежу визначається за Методикою визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб, затверджено постановою КМУ від 29.12.2010 р. № 1253, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом самоврядування села, селища, місця, на території яких вона розташована.

Оподаткуванню підлягають фактично одержані суми за оренду майна, але не нижче мінімальної вартості.