Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

З 2019 РОКУ ВСІ ОБШУКИ БУДУТЬ ФІКСУВАТИ НА ВІДЕО

Згідно з Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування» (№7275), "Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім норм в частині застосування під час судового розгляду відеозаписувальних технічних засобів, які набирають чинності з 1 січня 2019 року".

Отже, з цієї дати в Україні усі обшуки, процес винесення судом ухвали про обшук будуть зафіксовані технічними засобами звуко- і відеозапису, адже без дотримання цієї вимоги докази визнаватимуться недопустимими.

Також недопустимими будуть уважати докази, отримані під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації, або в разі, коли вони були отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

Окрім цього, законом забороняється вилучати оригінали фінансово-господарської документації, комп’ютерну техніку, сервери та мобільні телефони суб’єктів підприємницької діяльності.