Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

КОЛИ ОЧІКУЄТЬСЯ ЛІКВІДАЦІЯ ВИЩИХ СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ СУДІВ В УКРАЇНІ?

Як відомо, прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про судоустрій і статус суддів» визначено, що з дня початку роботи ВС України у складі, визначеному Законом, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищий господарський суд України, Вищий адміністративний суд України припиняють свою діяльність та мають бути ліквідовані.

День початку роботи Верховного Суду у складі, визначеному цим Законом, визначається рішенням його Пленуму, що публікується на веб-порталі судової влади та в газеті «Голос України».
Умовою початку роботи, згідно цього Закону, є призначення щонайменше 65 суддів Верховного Суду.

Пунктом 11 Прикінцевих та перехідних положень Закону України передбачено, що не пізніше ніж через 5 днів з дня призначення 65 суддів Верховного Суду, за принципом рівного представництва від кожного касаційного суду створюється організаційний комітет, який скликає Пленум Верховного Суду в 30-денний строк.

Тому для припинення діяльності вищих спеціалізованих судів мають бути вчинені такі дії:
1) видання указу про призначення не менше, ніж 65
суддів Верховного Суду
2) судді Верховного Суду впродовж 5 днів мають делегувати від кожного касаційного суду (всього їх у складі Верховного Суду буде 4) представників у організаційний комітет.
3) організаційний комітет визначає дату проведення Пленуму Верховного Суду
4) Пленум Верховного Суду має прийняти рішення, у якому визначає дату початку роботи Верховного Суду і відповідно це й буде днем, коли вищі спеціалізовані суди припиняють свою діяльність.

Но основі вищевикладеного, точну дату, коли вищі спеціалізовані суди припинять діяльність визначити неможливо. Але, як вважають експерти, це станеться впродовж півтора місяців після підписання відповідних указів.