Пропустити навігацію.
Головна

КІБЕРПОЛІЦІЯ УКРАЇНИ ДОПОМАГАЄ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД КІБЕРАТАК

На думку очільника Департаменту кіберполіції Національної поліції України правоохоронці дієво протидіють кібератаці, що мала місце наприкінці червня цього року.

Сергій Демедюк довів до відома своїх підлеглих потребу в сприянні населенню та суб’єктам господарювання, постраждалим від кібератак, в одержанні документів, які необхідні для подовження терміну подачі електронних декларацій до фіскальних органів.

Станом на початок липня 2017 року зафіксовано більше 700 правопорушень, а заяви про втручання в роботу комп’ютерних систем все ще продовжують надходити.

НАЗК ДАЛО РОЗ'ЯСНЕННЯ, ЯК ПРАЦЮВАТИ ЗІ ЗВЕРНЕННЯМИ ВИКРИВАЧІВ

НАЗК було розроблено та затверджено Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами.

Даний документ розрахований для використання у роботі державних органів, органів влади АРК, органів місцевого самоврядування.

У Методичних рекомендаціях визначено, яку інформацію рекомендовано оприлюднювати державному органу задля забезпечення довіри викривачів, якими можуть бути способи надання повідомлень викривачами та як здійснювати контроль за додержанням визначених органом вимог щодо організації роботи із повідомленнями.

Методичні рекомендації мають 4 додатки:
- Перелік встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог,
заборон та обмежень;
- Перелік корупційних правопорушень та правопорушень, пов’язаних з корупцією, за які законом встановлено кримінальну/адміністративну відповідальність, визначення підслідності кримінальних правопорушень;
- зразок опитувального листа;
-схема стандартної процедури розгляду повідомлень про порушення вимог Закону.

Варто відмітити, що вищевказані методичні рекомендації мають інформаційно-роз’яснювальний характер.