Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

НЕРУХОМІСТЬ, ЩО РОЗТАШОВАНА В РІЗНИХ ОБЛАСТЯХ, В СПАДЩИНУ МОЖНА ОФОРМИТИ У ОДНОГО РЕЄСТРАТОРА

Міністерство юстиції України у Листі від 18.06.2018 року вказує, що порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень дозволяє спадкоємцям зареєструвати придбані, але не зареєстровані права. Для державної реєстрації права власності на підставі заяви спадкоємця подаються необхідні документи, передбачені в Законі і Порядку, витяг зі Спадкового реєстру про наявність заведеної спадкової справи та документ про склад спадкоємців.

Якщо нерухоме майно розміщене в межах декількох територій - АРК, областей, м. м. Києва або Севастополя, державна реєстрація прав проводитися в межах однієї території, обраної заявником.

Оскільки п. 66 Порядку передбачено можливість вибору місця проведення державної реєстрації прав (якщо нерухоме майно розміщено в межах декількох територій), Мін'юст вважає, що саме заява, що подається державному реєстратору, є волевиявленням спадкоємця про вибір територіальності проведення державної реєстрації речових прав.

Таким чином, вимагати подання заявником додаткового документа, що підтверджує факт вибору однієї території для проведення державної реєстрації прав, недоцільно.