Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН

Виїзд з України осіб до 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі осіб, які уповноважені обома батьками, здійснюється за нотаріально посвідченою згодою обох батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі.

Згода батьків на виїзд дитини-громадянина України, що не досяг 16-річного віку, за кордон оформлюється у формі заяви, на якій справжність підпису батьків засвідчується нотаріусом (державним чи приватним).

За відсутності згоди одного з батьків виїзд дитини за кордон це питання вирішується у судовому порядку.

Позовна заява про надання дозволу на виїзд без згоди та супроводу одного з батьків подається в порядку цивільного судочинства до місцевого суду за зареєстрованим місцем проживанням або перебуванням відповідача.

За подання заяви особа сплачує судовий збір у розмірі, передбаченому статтею 4 Закону України «Про судовий збір».

У позовній заяві вказується:
- мета виїзду дитини за кордон (лікування, відпочинок, відвідування родичів);
- період перебування за кордоном дитини;
- місце перебування (проживання) дитини за кордоном;
- факт відмови іншого з батьків у наданні згоди на виїзд дитини.

До позовної заяви слід також додати відповідні докази (підтвердження мети виїзду дитини за кордон - довідки з лікувального закладу, туристична путівка, запрошення від родичів та ін).