Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ПРО ВАРТІСТЬ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА БУДЕ ДІЗНАТИСЯ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Згідно з законопроектом № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», що був прийнятий за основу на засіданні ВРУ 10 липня 2018 року, власник нерухомості одностороннім правочином має право нотаріально посвідчити договір, предметом якого є нерухоме майно або його частина, а також скасувати таку вимогу (якщо посвідчення не передбачено законом). Вимога обов'язкового нотаріального посвідчення договору підлягає реєстрації як обтяження в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (надалі - Реєстр) і може бути скасовано за заявою власника нерухомості.

Окрім того, до Реєстру будуть вносити дані про вартість нерухомого майна та прав на нього за відповідними договорами.

Крім того, державні кадастрові реєстратори отримають онлайн-доступ до відомостей, що містяться в реєстрі, а державні реєстратори прав - до відомостей Державного земельного кадастру (далі - кадастр).

Власникам і користувачам земельних ділянок більше не потрібно буде отримувати паперові витягу про земельні ділянки з кадастру. Держреєстратори повинні будуть при вчиненні реєстраційних дій самостійно формувати такі вилучення в електронній формі.

Окрім того, державні реєстратори перевірятимуть не лише відомості в Реєстрі, а й наявність відповідних відомостей в кадастрі. Держреєстратор має перевірити, чи має право особа, яка звернулася із заявою про реєстрацію, на вчинення таких дій. Також він перевірить наявність інформації про нерухоме майно в інших державних реєстрах. Заява про реєстрацію права на нерухоме майно залишається без розгляду, якщо кадастровий номер ділянки відсутній в кадастрі.

Законопроект передбачає автоматичне продовження дії договору оренди землі на такий же термін і на тих самих умовах, при наявності умови про автоматичне відновлення і якщо орендована земельна ділянка не відноситься до земель державної або комунальної власності. Інформація про автоматичне відновлення угод обов'язково вноситься до Реєстру при проведенні державної реєстрації такого права. Крім того, до реєстру вносяться відомості про ціну (вартість) нерухомого майна та права на нього за відповідними договорами.