Пропустити навігацію.
Головна

ПІДВИЩЕНО МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР АЛІМЕНТІВ

ВРУ прийнято Закон України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України", підвищивши мінімальний розмір аліментів, а також значно спростивши процес їх стягнення .

Відтепер, розмір аліментів повинен становити не менше, аніж 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Стягувач аліментів може звернутися до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. В процесі визначенні розміру аліментів суд буде враховуватиме також й приховані доходи платника аліментів.

Слід вказати, що даними змінами закріплено право того з батьків, з яким проживає дитина, визначати спосіб стягнення аліментів й одержувати в порядку спрощеного судочинства аліменти в розмірі на 1-ну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох та більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку у разі визначення розміру аліментів як частки від заробітку (доходу) матері, батька дитини, або у розмірі п’ятдесят відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо заявлено вимогу про індексацію аліментів, присуджених у твердій грошовій сумі.