Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ПІДВИЩЕНО ШТРАФИ ЗА ПАРКУВАННЯ НА МІСЦЯХ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Слід вказати, що Закон України від 22 червня 2017 року № 2109-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю» вступив в силу 26 жовтня 2017 року.

Відтепер, за зупинку чи стоянку транспортних засобів на місцях для осіб з інвалідністю, а також за створення перешкод у зупинці або стоянці водіям з інвалідністю або водіям, які перевозять таких осіб, за порушення правил установки і використання знака «Водій з інвалідністю» загрожує штраф від 60 до 100 НМДГ.

При паркуванні водій повинен володіти підтверджуючими документами про наявність у нього чи одного з пасажирів інвалідності (окрім явно виражених ознак), інакше йому доведеться заплатити штраф у вищезазначеному розмірі.

Більше того, штраф у розмірі від 60 до 100 НМДГ загрожує посадовим особам юридичних осіб, які утримують спеціально обладнані або відведені майданчики для паркування, в разі якщо на них не обладнані місця для осіб з інвалідністю. Також такі місця повинні бути передбачені біля житлових будинків (крім індивідуальних житлових будинків) та будівель, на тротуарах (з числа місць для зупинки і стоянки транспортних засобів).

Складати адмінпротоколи буде Нацполіція України, посадові особи і члени громадських організацій осіб з інвалідністю, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.