Пропустити навігацію.
Головна

ПІДПИСАНО НАКАЗ ПРО ПРИЗОВ ОФІЦЕРІВ ЗАПАСУ: КОГО БУДУТЬ ВИКЛИКАТИ ДО ВІЙСЬККОМАТІВ?

Міністром оборони України Степаном Полтораком було підписано Наказ про призов на військову службу офіцерів запасу, що набуде чинності після візування Міністерством юстиції України.

За рішенням міністра оборони можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військові кафедри, мають вищу освіту не нижче бакалавра та яким присвоєно первинне офіцерське звання. Строк військової служби для цих осіб складає 18 місяців.

Після одержання повістки з військкомату офіцер запасу повинен прибути на визначений пункт збору у визначений термін та розпочати виконання завдань, що нададуть у військкоматі.

У разі його неявки без поважних причин, він несе відповідальність у порядку, встановленому законом. Наявність поважних причин для неявки має бути підтверджена документально.

Підстави для відстрочки від призову для офіцерів запасу визначено ст.17 Зкону України "Про військовий обов'язок і військову службу": за сімейними обставинами, станом здоров'я, для здобуття освіти та продовження професійної діяльності.

Офіцери запасу можуть бути залучені до служби в зоні АТО виключно за власним бажанням та на підставі укладеного контракту.