Пропустити навігацію.
Головна

СОЦІАЛЬНА ВІДПУСТКА НА ДИТИНУ

За ст.19 Закону України «Про відпустки» жінка, що працює і має 2-х чи більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, матір інваліда з дитинства підгрупи А I групи, одинока матір, батько дитини або інваліда з дитинства підгрупи А I групи, що виховує їх без матері (у т.ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових та неробочих днів.

Якщо жінка є одинокою матір’ю (тобто, не перебуває в шлюбі, у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини чи запис зроблено за вказівкою матері; вдова; інша жінка, що виховує й утримує дитину сама), їй слід подати довідку з органів РАЦСу.

Для надання такої відпустки роботодавцю слід подати будь-який офіційно складений та засвідчений в установленому порядку документ, у якому підтверджується відсутність участі батька у вихованні дитини (як варіант, рішення суду про позбавлення батьківських прав, ухвала суду або постанова слідчого про розшук батька у справі про стягнення аліментів, акт, складений соціально-побутовою комісією тощо). Також потрібно подати свідоцтво про народження дитини.