Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

СУД МАЄ ПРАВО ВИСЕЛИТИ ЧЛЕНІВ СІМ'Ї ВЛАСНИКА, ЯКИЙ ПРОДАВ КВАРТИРУ

Верховний Суд в складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду вказав, що право членів сім'ї власника користуватися житловим приміщенням може виникнути і існувати тільки при наявності права власності на будинок у особи, членами сім'ї якого вони є.

Після припинення права власності у власника (укладено договір купівлі-продажу), члени його сім'ї втрачають право користування житловим приміщенням.

Власник має право вимагати від осіб, які не є членами його сім'ї, а також не належать до кола осіб, які постійно проживають разом з ним і ведуть спільне господарство, усунення порушень свого права власності в будь-який час.

«У переглядається справі, враховуючи, що припинення права користування житлом у колишнього власника, тягне за собою втрату його членами сім'ї права користуватися житлом, місцевий господарський суд дійшов правильного висновку про наявність правових підстав для виселення відповідачів. Право користуватися житлом для членів сім'ї власника може виникати і існувати тільки за умови, якщо особа, членами сім'ї якого вони є, саме володіє правом власності на житло», - роз'яснено в Постанові Верховного Суду від 25 липня 2018 року по справі № 638/13030/13-ц.