Пропустити навігацію.
Головна

УВАГА!!! ЗАПРОШУЄМО ДО ДИСКУСІЇ!!!

«Не откладывай на завтра то,
что можешь сделать сегодня,
может быть, завтра это уже
запретят.»
NN

 

 

«Одвічне прагнення України довести усім, що ми є європейською державою, пов’язане не стільки із наявністю на нашій території географічного центру Європи, скільки із прагненням привести свої стандарти життя у відповідність до тих стандартів, які на сьогодні існують у більшості країн Європи.»

Моє найбільше прагнення – жити в Україні!!! Я не хочу їхати за кордон. Я буду жити тут! На своїй Батьківщині. Я тут народилась, виросла, працюю. Тут живуть мої батьки та діти!! Я не хочу, щоб вони шукали кращої Долі - де-інде… Я мрію бачити Україну вільною, незалежною, правовою, демократичною державою, де найвищою соціальною цінністю буде Людина!!!

Я є громадянкою України. Займаюся юридичною практикою та викладацькою діяльністю. Як жінці-матері мені болить Доля нашої неньки України! Розумію, як складно теперішній владі керувати нашою країною. Багато чого я не підтримую, багато з чим згодна. Довго думала над тим, що можна зробити для того, щоб покращити ситуацію в країні і чи можлива люстрація у нас? Як можна вийти з кризової ситуації, що склалася на сьогодні? На деякі питання я знаю відповіді, але фактично, що я можу зробити для покращення? Я не державний службовець, я не депутат, хоча колись була державним службовцем і колись мріяла бути депутатом. Але це було колись і, здається, так, давно… Мої погляди за цей час змінилися і країна змінилася. Я стала іншою. Я знаю про корупцію, про маєтки чиновників, про проблеми, які турбують молодь і пенсіонерів. Але я нічого не можу вдіяти!!!! Бо система не дає. І ось в один момент я знайшла відповідь на своє питання: Що робити далі? Відповідь проста – почати з себе. Викласти свої думки на папері і розповсюдити в інтернеті. Можливо, знайдуться однодумці, можливо щось вдасться!!!

Запрошую до дискусії всіх небайдужих патріотів: «Як подолати корупцію в Україні?»

 

На мою думку, для виходу із даної ситуації необхідно розробити програму Єдиного реєстру державних службовців, яка діяла б на території України. До неї внести всіх чиновників держави по регіонам. Зробити так, щоб вона була доступною кожному громадянину України, кожному іноземцю чи особі без громадянства, що перебувають на території нашої держави. Суть програми полягатиме в наявності в ній відповідного рейтингу державних службовців, за який зміг би проголосувати кожен бажаючий. Встановити певну межу негативних та позитивних відгуків, наприклад, 10% від проживаючого населення в регіоні, і, як тільки державний службовець перетнув межу негативних відгуків, він обов’язково повинен добровільно у цей же день піти у відставку або звільнитися. Якщо це не відбувається – його звільняють наступного дня із занесенням даної інформації до цього ж реєстру. Така інформація також повинна бути доступною на цьому сайті. І навпаки, якщо людина перейшла межу позитивних відгуків, то вона повинна підніматися на вищий щабель свого кар’єрного росту, звичайно за її бажанням.

Крім того, паралельно повинна доноситись інформація до населення про існування такого реєстру, щоб кожен знав про нього і міг використати своє право залишити свій відгук. Звичайно, що для таких кроків, перш за все, необхідно прийняти відповідний Закон, яким врегулювати всі спірні питання та нюанси такої процедури голосування.

Це моє особисте бачення…. Надіюсь, що дана стаття спонукає до дискусії. Готова спілкуватися. Пишіть коментарі. До зустрічі. Борімося і Поборемо!

З повагою,

кандидат юридичних наук, доцент
Оксана Мірошниченко

Зі святом!

Христос Воскрес !!!

Христос Воскрес!

Христос воскрес! Христос воскрес!
Сияет солнышко с небес!
Зазеленел уж темный лес,
Христос воистину воскрес!
Пришла весна – пора чудес,
Журчит родник – Христос воскрес!
Светлее в мире нет словес –
Воистину Христос воскрес!

Як саме подолати корупцію?

Корупція - дуже широке поняття. Воно охоплює значно більше, ніж ми можемо уявити. Воно є підсвідомим регулятором навіть нашої повсякденної діяльності. Найелементарніші питання ми вирішуємо шляхом "дружнього піднесення заохочувального презенту". Корупція виникає не тільки з вини тих, хто приймає хабарі, а й тих, хто їх пропонує. Ця система настільки в їлась у підсвідомість, що важко її викорінити. Почати з себе, але кожен звик діяти загалом в своїх інтересах. Якщо мова йде про те, щоб вирішити питання таким шляхом, шляхом дачі хабаря, то загальна маса людей погоджується. Як бути з цим моментом?

"Почати з себе"

Які дії особисто Вами здійснено на шляху до повалення корупції? Як саме можна вплинути до законодавчих змін на систему корупційної верхівки?

наші дії

Шановний відвідувач нашого сайту! Дуже дякуємо за Ваш коментар, за питання, за активну життєву позицію. Вибачте, за невчасну відповідь: було багато роботи. Сьогодні я можу дати відповідь на Ваше запитання: Що зроблено особисто мною на шляху подолання корупції? Відповідаю: особисто мною і працівниками нашої компанії здійснюються дії щодо підвищення правової культури громадян міста Чернігова і Чернігівської області, періодично проводяться тренінг-семінари з питань подолання корупції в Україні, перший семінар було проведено в 2010 році для керівників державної установи обласного рівня. На сьогодні такі семінари проводяться в бюджетних установах м. Чернігова. Що стосується мене особисто, то будучи керівником компанії, мною було забезпечено першим робочим місцем 5 працівників - студентів без будь-якого досвіду роботи. Стажування пройшли - 2 випусників, виробничу практику - 10 студентів. При цьому, жодної пільги від держави підприємство не отримало, хабарі за це не бралися, телефонне право - не використовувалося.
Відповідаючи на Ваше друге запитання: Як саме можна вплинути до законодавчих змін на систему корупційної верхівки?, хочу зазначити, перш, ніж змінювати законодавство з цього питання, необхідно, щоб до влади на всіх рівнях прийшли зовсім нові люди, молодь, які ще не мають вірусу, і які не знають рабства.... Ще раз щиро дякую. Чекаю на продовження дискусії. З повагою, генеральний директор ЮК "ТЕРРА", к.ю.н., доцент Оксана Мірошниченко.

тренінг-семінари

Дуже похвально, що Ви берете на себе таку важливу місію по проведенні тренінг-семінарів з питань подолання корупції в Україні. Це дуже відповідальна та клопітка діяльність, адже пояснити такий метеріал рядовому громадянину не так то і просто. У кожного із нас є своє бачення та поняття. ЗМІ беруть гору над нашою свідомістю і не завжди та інформація, яку нам пропонують і є реальністю. Адже необхідно її ще правильно АНАЛІЗУВАТИ. Тому щиро захоплююсь Вашими діями.
Щодо Вашої трудової діяльності, то це неперевершено! За такий проміжок часу діяльності Вашої компанії попрацювати з такою кількістю молодих студентів, які ще не мали жодного досвіду. Ви їм надали можливість подивитися на світ іншими очима, показали іншу реальність - справжню. Це заслуговує поваги.

А що зроблено особисто Вами?

Шановний відвідувачу, дякую за оперативну відповідь. Приємно, що Ви щиро захоплюєтеся моїми діями. Хотілося б знати, хоча б ім"я такого палкого співрозмовника. Мені цікаво, а що Ви особисто зробили для подолання корупції в регіоні? Можливо, об"єднаємо наші спільні зусилля?!! З повагою, директор ЮК "ТЕРРА".

Щодо оперативної відповіді

Я слідкую за новинами Вашого сайту, щоб бути в курсі всіх подій. З такими поглядами на життя як у Вас - можна багато чого навчитися та взяти для самостійної діяльності. Щодо мене, то я не можу сказати, що особисто мною проведені певні дії щодо подолання корупції. Я тільки віднедавна починаю задумуватися над цим. До того моменту, поки я не прочитала Ваші публікації, думала, що такі дії за межами реальності.
Особисто моя думка - потрібно всього досягати своїм розумом та діями, а не корупцією.
"Почати з себе" - слоган, який закликає до дій. Говорять, що потрібно слідкувати перш за все за собою. Так, це вірно.
Хочу сказати ще те, що, виходячи з попередньо наведеного мною, про нереальність подолання корупції, то Ви мене переконали. Так, я розумію, що все в цьому житті можна виправити, але, в зв язку з тим рівнем життя, який у нашій країні, то це система, яка пустила своє коріння не тільки в монархічно виховану верхівку, але і у підсвідомість пересічного громадянина. Будемо щось думати. Треба діяти. Починаю з себе. Дякую за натхнення!

Корупція

Скажіть, що Вам відомо щодо корупційних дій в органах нашої місцевої влади? Останні новини відкрили очі на реальність.

Обговорення ідеї

Доброго дня, Оксана Андріївна. Ваша ідея варта уваги, фактично зміст реєстру досить позитивно можна було б використовувати і при виборах до органів влади. До реєстру, на мою думку, необхідно було б крім відгуків також заносити і інформацію про можливі корупційні дії. Ця інформація допомагала б оперативно підключати органи МВС, прокуратури та СБУ. А саме важливе те, що в першу чергу треба привести до прозорості нашу судову систему. Якби цей самий коррупціонер знав, що його дійсно посадять, він декілька раз подумав перед тим, як порушити закон. А люди знаючи, що судова влада їх дійсно захистить охоче б ділися інформацією.

продовження дискусії

Доброго дня , шановний відвідувачу сайту! Дякую за змістовний коментар. Хотілося б знати, хто є автором цього коментаря. Хочу зазначити, що на сьогодні є діючий реєстр корупціонерів. Але, на жаль,судова практика показує, що до того реєстру потрапляють не справжні корупціонери, які збагачуються за рахунок бюджетних коштів та коштів громадян, а порядні та добросовісні керівники бюджетних установ, які за власні особисті кошти купують канцелярію, пальне, заправляють картриджі і т.д.
з повагою і найкращими побажаннями, Оксана Мірошниченко.

щодо реєстру корупціонерів

Так, Ви праві. Судячи з того, яка політика та менталітет нашої країни, то все саме так і робиться. На такому ладі неможливо створити насправді незалежну та северенну країну. Корупціонери знаходяться в нашому оточенні та продовжують свою діяльність. Дуже шкода, що такі люди, які намагаються внести свій внесок в суспільне майбутнє, натомість ще й потерпають від несправедливості з боку певних органів в особі держави.
Важливим залишається те, що необхідно розмежовувати тих, хто є справжнім корупціонером та тих, хто ним не являється.

«Як подолати корупцію в Україні?»

Оксана Андріївна, Ваше патріотичне бачення та позитивний настрій заохочує до віри в краще майбутнє. Звичайно, щоб скласти одну картину - необхідно використати безліч пазлів. Тобто, у функціонуючому апараті влади необхідно примінити ті якості та елементи, які б покращили стан держави та життя людини, зкрема. Ваша думка надихає на дії. Правильно Ви зазначили, що потрібно почати із самого себе, ще логічніше зауважили, що це зробити дуже складно. Так, ми всі бачимо які автомобілі та дачі у можновладців, яке їхнє становище серед іншого населення. Все це наявне в нашому суспільстві. Так, ми бачимо, але що ми можемо вдіяти. Запропонована Вами програма Єдиного реєстру державних службовців, яка діяла б на території України є цікавою ще й тим, що тільки так ми, окремі громадяни своєї держави, можемо брати участь у цій політичній силі. Таким чином можна внести неабиякий внесок у майбутнє та сьогодення своєї країни, своєї Батьківщини. Я Вас підтриму. Спасибі Вам за таку гарну ідею.

Дякую за коментар

Дякую за коментар та підтримку ідеї. Вірю, що після проведення шокової терапії в державі, кожний осмислить життя по-новому.У владі будуть достойні професіонали різних галузей народного господарства. А сьогодні - дійсно, починаємо з себе! Будемо вірити, діяти та досягати відповідних вершин!!! Шлях долає лише той, хто рухається!

Це непогана ідея і мені

Це непогана ідея і мені хочеться вірити, що колись це зможе працювати, але не сьогодні. Корупція продовжує існувати, а більшість людей не стали мислити інакше, ніж це було до Євромайдану. На мою думку, необхідно спочатку надати можливість чиновникам нижчого рангу чесно виконувати свою роботу, не отримуючи вказівки "згори", а вже потім надати змогу людям оцінити його роботу. Я не вірю, що Україна може змінитися за один день, не вірю, що люстрація чи антикорупційне бюро вирішать проблеми в державі, необхідно, щоб громадяни України мислили інакше. Високі моральні якості людини повинні стати головним механізмом у побудові нової України.

Євромайдан

Що конкретно ви хочете сказати словом "Євромайдан"? Що ви розумієте під цим поняттям?

Під словом "Євромайдан" я

Під словом "Євромайдан" я розумію протест людей, незгодних з диктаторським режимом. "Євромайдан" для мене не стільки прагнення людей бачити свою країну у Європейській спільноті, скільки розуміння того, що жити надалі в корупції та бідності неможна. Це боротьба громадян за новий рівень життя, за державу, в якій людина буде не дешевою робочою силою, а найвищою соціальною цінністю.

Євромайдан

Гарна думка. Просто, судячи з останніх подій, не кожен учасник розумів суть своїх дій. Всі ховалися за новітньо революційним поняттям "Євромайдан", але не кожен міг чітко не тільки розтлумачити його, але й усвідомити. Церез це виникло багато казусних моментів, які звели багато клопіткої роботи нанівець, як, наприклад, діяльність людей, які вели відкриту політичну діяльність та підтримували свою державу.

Реестр

Уж очень Ваша идея напоминает "Обмен разумов" Роберта Шекли. В принципе это правильно, но думаю что не реально. Как минимум в данный момент времени. Вот пример: А что мешает человеку, который хочет "подсидеть" чесного чиновника с помощью того-же реестра сделать туче негативных отзывов? Или наоборот. Какой-нибудь бездельник и взяточник сможет путем несложных манипуляций поднять свой рейтинг. Идея конечно хороша, но не сейчас. Не доросли мы до нее, не созрели. Нет еще в нашем обществе еще тех моральных устоев по которым живет цивилизованый мир. А так хочется чтоб они появились. И вот тут нужно начинать с себя и только с себя.

"Ну поймите же, он здесь, в каждом из нас! я сейчас заставлю каждого это понять и убить дракона… в себе! Вы понимаете?! В себе!" отрывок из пьесы Евгения Шварца «Дракон»

рейтинг и манипуляции

Для того, чтобы не было манипуляций нужно сделать программу так, чтобы пользователь идентифицировался, например, по идентификационному номеру. Я думаю, что наши специалисты-программисты(IT), очень талантливы и смогут что-то придумать. ведь не зря же они ценятся во всем мире!
Я действительно читала "Обмен разумов" РОберта Шекли. Очень интересное произведение. Скрывать не буду - идея похожа, только намного гуманнее, чем в Обмене разумов.
Советую всем прочитать это произведение.Спасибо.

Чиновник-чиновнику

Да, наши IT-специалисты очень талантливы. Только вот кто будет достойно оплачивать их работу по разработке, а затем по поддержке этой системы? А как Вы думаете, кого поставят руководителем проэкта? Конечно смотрящим над этим проэктом будет какая-нибудь "шишка" из чиновником и он конечно же обеспечит возможность вносить нужные ему коррективы в эту систему реестра. А теперь вопрос: он будет вносить эти корректировки бесплатно? Конечно нет! Вот Вам и новая кормушка. Только народные деньги будут ему нести не рядовые граждане, а другие чиновники ради нужного им результата.

Будущее и кормушка

Спасибо за комментарий.
Как- бы там не было, но я все равно верю, что Украина станет Европейской державой. Мы достойны лучшего. Мы сможем построить новое сильное государство!!! А кормушка, и те кто кормится из этой кормушки, уйдут в историю. Наши дети уже другие!! Они мыслят иначе!! Может быть, коррупция и останется, но при этом коррупционеры не смогут действовать так открыто, как сейчас... За преступление должно быть соответствующее наказание!!!
А какое Ваше предложение?

Для переходу на єдиний

Для переходу на єдиний електронний реєстр держслужбовців буде потрібно час і фінансування. Зараз, я думаю, єдиний варіант - психологічна обробка не стільки тих, хто бере хабарі, скільки тих, хто їх дає. Якщо людина навідріз відмовиться давати хабар і наполягатиме на законному обгрунтуванні додаткової вартості якийсь держпослуги, буде менше можливостей цей хабар отримати. Не факт, що його пакет документів не "загубиться" і йому не влаштують додаткових "затримок" в обробці документів, але за це часто можна подати до суду і зажадати пояснень.

Ваша логика верна только если

Ваша логика верна только если говорить о здоровом обществе. В данный момент времени это к Украине (а равно как России или Белоруси) это не относится. Ксожалению судьи тоже продажные и выносят справедливые вердикты за отдельное вознаграждение. Надежды на то, что кто-нибудь из судей поддержит простого гражданина в споре с чиновником нет! Всегда, во все времена у нас слово "чиновник" было сродни "Б-гу", ну или как минимум "почти Б-гу". Вот и получаеся что простой гражданин должен принести "жертвоприношение". И чинуше и фемиде. Решить эту проблему только "снизу" неполучится. Из цепочки "гражданин-судья-чиновник" только гражданин является основополагающим элементом и тут ничего делать не нужно. Нужно что-то делать с остальными двумя. Но не обязательно одновременно. Достаточно реально изменить одно из них. Если чесный суд - тогда чиновник будет боятьться брать взятки. Если чесный чиновник - то, вобщем-то и суд тогда не нужен. Но то что нужно менять эти структуры, так это 300%!!!

Согласна, пытаться возрождать

Согласна, пытаться возрождать насквозь прогнивший остов системы бесполезно. При этом очень важно не наступить на грабли Великой Октябрьской Революции, уволив всех госслужащих в чине подчистую - можно лишиться очень хороших специалистов, готовых делать свою работу за вменяемую зарплату (которая была до недавних событий, с надбавками за выслугу лет), таких людей знаю лично.
Начинать, в любом случае, нужно с себя. Изменится в лучшую сторону хотя бы каждый третий - и уже будет ощутимый прогресс.