Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

УХВАЛИ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ ПОЗАПЛАНОВИХ ПЕРЕВІРОК ПІДЛЯГАЮТЬ ПЕРЕГЛЯДУ В АПЕЛЯЦІЇ - ВЕЛИКА ПАЛАТА ВЕРХОВНОГО СУДУ

23.05.2018 Велика палата Верховного Суду розглянула касаційні скарги на ухвали Апеляційного суду Донецької області про відмову у відкритті апеляційного провадження за скаргами на ухвали слідчих суддів про надання в кримінальних процесах дозволів на проведення позапланових перевірок законності та цільового використання земельної ділянки та дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, промислової безпеки, трудового законодавства.

Вказані проваддження № 13-16сво18 і № 13-19кс18 надійшли на розгляд Великої палати як такі, що містять виключну юрижичну проблему.

Велика Палата неправомірним практику судів апеляційної інстанції, згідно з якою вони відмовляють у відкритті такого провадження, на підставі відсутності зазначених ухвал слідчих суддів в переліку тих ухвал, що підлягають оскарженню в ході досудового розслідування (ст. 309 КПК України).

Ухвала суду апеляційної інстанції скасовано та призначено новий апеляційний розгляд. Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що ухвали слідчих суддів про призначення позапланових перевірок мають бути переглянуті в апеляційному порядку на підставі п. 17 ч. 1 ст. 7 і ч. 1 ст. 24 КПК України, які гарантують право на апеляційне оскарження такого судового рішення. Рішення обґрунтовано також положеннями ч. 6 ст. 9 КПК України, яка встановлює, що у випадках, коли положення КПК України не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні принципи кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 КПК України (рішення у справах № 243/6674/17-к, № 237/1459/17).