Пропустити навігацію.
Головна

ХТО З СУБ’ЄКТВВ ГОСПОДАРЮВАННЯ ПОВИНЕН ЗАСТОСОВУВАТИ РРО

Згідно з ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" визначено, що застосовувати РРО зобов’язані суб’єкти господарювання, що здійснюють:
- розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг;
- операції з приймання готівки для подальшого її переказу.

Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України РРО застосовуються платниками єдиного податку 2-ї і 3-ї груп (ФОПи) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року перевищує 1 млн. грн.

Платники єдиного податку 1— 3 груп, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, мають проводити розрахунки за такі товари через зареєстровані належним чином РРО, вказана норма не залежить від обсягу доходу.

Враховуючи норми вищезгаданого Закону України, суб’єкти господарювання, які здійснюють операції, не пов’язані з реалізацією товарів або послуг і прийманням готівкових коштів для їх подальшого переказу, мають право не застосовувати РРО.