Пропустити навігацію.
Головна

ЧОЛОВІКІВ ТА ЖІНОК УРІВНЯЮТЬ В ТРУДОВИХ ПРАВАХ

Конфедерацією роботодавців України розроблено законопроект«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо надання додаткових гарантій, пов'язаних з об'єднанням сімейних та трудових обов'язків), яким планується надати дозвіл на надання "декретної" відпустки до досягнення дитиною 3-річного віку не лише мамам, але й татусям.

Більше того, чоловік, що є батьком 2-х та більше малолітніх дітей зможе взяти щорічну відпустку у зручний для час, додаткову відпустку до 10 календарних днів, а також відпустку до 14 календарних днів без збереження заробітної плати. На даний час таким правом згідно з чинним трудовим законодавством України володіють тільки жінки.

Батько дитини до 14 років зможе взяти відпустку без збереження заробітної плати в тому числі й на час карантину в школах та дитячих садочках.

На думку авторів вищевказаного законопроекту, завдяки цьому чином українське законодавство в сфері праці зможе адаптуватися до західноєвропейського, котре, в свою чергу, надає низку гарантій усім працівникам без принципу статевої дискримінації.