Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ЩО СЛІД ВКАЗАТИ В РОЗПИСЦІ, АБИ ПОТІМ ПОВЕРНУТИ СВОЇ КОШТИ?

Розписка — документ, який підтверджує передачу й отримання грошей, матеріальних цінностей, документів та ін. від установи чи фізичної особи.

За ч.2.ст.1047 ЦК України розписка може бути представлена позичальником на підтвердження укладення договору позики та його умов, який посвідчує передання йому позикодавцем визначеної грошової суми, або визначеної кількості речей.

Оскільки на практиці юристи нерідко стикаються з великою кількістю розписок, які були складені з численними порушеннями, що тягне в майбутньому неможливість власнику повернути свої кошти, ЮФ "ТЕРРА-ПАРТНЕР" приготувала декілька порад, до яких варто прислухатися при складанні розписки:
1) "Шапка" розписки та найменування
У т.зв. "шапці" розписки має бути інформація про ПІБ того, хто дає розписку та кому дають розписку, їх паспортні дані та адреса реєстрації, а також адреса фактичного місця проживання того, хто дає розписку і кому дають розписку, їх ідентифікаційні коди. По центру документу має стояти слово «Розписка».
2) Детальний опис того майна/цінностей/грошей, що передаються – найменування, характеристика, кількість.
Зверніть увагу, що кількісні характеристики мають бути ззаначені як цифрами, так й прописом. Наприклад, "2000, 00 грн.(Дві тисячі грн. 00 коп.)".
3) Детальний опис зобов’язання того, хто дає розписку
4) Зазначення дати: числа, місяця і року, до коли має бути виконане зобов’язання
5) У розписці має бути вказано місце її складення, дата складення, а також підпис сторін із зазначенням ПІБ біля кожного підпису.

За бажанням підпис на розписці можна засвідчити в нотаріуса.
Якщо наявні свідки при складенні розписки, у ній мають відображені їх ПІБ та стояти підписи свідків.

Окрім того, що розписка оформлюється в одному примірнику власноручно, у її змісті мають бути відсутні будь-які виправлення, в іншому випадку – розписка має бути переписана особою.