Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЯКЩО ВИ СТАЛИ УЧАСНИКОМ ДТП ЗА КОРДОНОМ?

В першу, чергу, рекомендуємо оформити страховий поліс («зелена карта»), який забезпечує виплату страхового відшкодування незалежно від того, хто виступає винуватцем ДТП.

Загалом, при ДТП варто викликати поліцію, зверніть увагу на фотофіксацію місця ДТП та пошкодження транспортних засобів учасників ДТП, дізнайтеся дані та контактний телефон іншого водія, найменування його страхової компанії та номера страхового поліса.

При наявності пошкоджень, слід в обов’язковому порядку одержати документ від поліції про обставини аварії, а потім відразу звернутися до страхової компанії, де застрахований винуватець ДТП, та надати її представникам для огляду транспортний засіб.

Окрім того, не треба підписувати за жодних обставин будь-які документи, якщо їх зміст викладений іноземною мовою, яка для Вас є невідомою. Забороняється віддавати оригінал своєї «зеленої карти», давайте тільки її фотокопію. Після повернення в Україну слід повідомити страхову компанію про ДТП, що сталося за Вашої участі за кодоном.

Автомобіль можна відремонтувати як за кордоном, так і на території Україні, тобто, після Вашого повернення. У такому разі обов’язково намагайтеся зберегти усі документи, що підтверджують розмір Ваших збитків, або ж залучіть незалежного експерта для його визначення.

Збитки, завдані пошкодженням авто в результаті ДТП, є підставою для одержання страхового відшкодування, що визгачається одним з таких способів:
- за квитанціями від СТО з урахуванням нормативних вимог щодо зносу ТЗ;
- страховою компанією;
- шляхом проведення незалежної експертної оцінки або автотоварознавчого дослідження.

Якщо потерпіла в ДТП особа має намір звернутися до суду з метою відшкодування завданих збитків, найоптимальнішим варіантом є звернення до експертної установи, що проведе автотоварознавче дослідження. Такий експертний висновок у суді приймається як належний доказ.