Пропустити навігацію.
Головна

ЯК ОФОРМИТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА БУДИНОК ЗА МІСТОМ?

Серед пересічних громадян непоодинокими є випадки, коли люди проживають в селі в будинках б без оформлення належних правовстановлюючих документів. Як наслідок, почастішали випадки виникнення незручностей при укладенні договорів, зокрема, з комунальними структурами, в ході оформлення прав на спадщину, у випадку купівлі-продажу чи даруванні.

Згідно з вимогами чинного законодавства України, такий будинок без налкежно оформлених прав та документів є самочинним будівництвом. Щоб виправити ситуацію та легально в ньому проживати слід оформити право власності на нього відповідно до нижчевказаного алгоритму (загальний):
1) Проведення технічної інвентаризації
Перш за все, вартозвернутися із заявою в Укрдержреєстр (раніше - БТІ), на підставі цього до Вас завітає експерт з інвентаризації для заміру об’єкту нерухомості у дворі, в т.ч. гаражів, вигрібних ям тощо (за наявності).
Як наслідок, Ви одержите технічний паспорт з кресленнями вашої ділянки та відповідними кресленнями будівель на ній.
2) Звернення до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) з такими документами:
- документи на земельну ділянку, на якій знаходить будинок (державний акт чи свідоцтво про право власності на землю чи договір оренди земельної ділянки, чи довідка з сільської ради про те, що у вас відсутня заборговаість щодо сплати податку на землю);
- технічний паспорт із проведеною інвентаризацією;
- декларація про готовність Вашого будинку до експлуатації.
Термін реєстрації складає 10 робочих днів, внаслідок чого Ви отримаєте декларацію з відміткою про реєстрацію.
3) Звернення до Державної реєстраційної служби та такими документами:
- заява про реєстрацію права власності;
- технічний паспорт на будинок;
- зареєстрованав ДАБІ декларація;
- копія Вашого паспорта, ІПН;
- документи на земельну ділянку, на якій знаходиться Ваш будинок.

Термін державної реєстрації становить 14 днів. Результат – одержання Вами виписки про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно. Держеєстрація є платною, але загальна сума платежів становить близько 300 грн.