Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

ЯК УКРАЇНЦІ ЗМОЖУТЬ "ДОКУПИТИ" СТРАХОВИЙ СТАЖ?

Згідно з чинним законодавством України, пенсійний вік не підвищується, але мають місце нові вимоги до страхового стажу. Отже, з 2018 року мінімальний страховий стаж для виходу на пенсію в 60 років буде складати 25 років, а після 2018 року вимога мінімального страхового стажу щорічно буде збільшуватися на 1 рік, тому в 2028 році остаточною вимогою для призначення пенсії буде 35 років страхового стажу.

“Якщо людині 60 років і стаж становить 24 роки і 9 місяців, наприклад, то вона зможе доопрацювати необхідний період і вийти на пенсію в тому віці, коли доопрацює цей стаж. Другий варіант: якщо людина не працює і їй бракує стажу в якійсь кількості, то його можна докупити – заплатити за ті періоди, коли не було внесків”, – пояснює Шамбір.

Отже, якщо особі не вистачає стажу, вона може піти до відділення ПФУ та підписати угоду про те, що вона купує відсутні місяці, а потім просто заплатити страхові внески.

Як пояснює Шамбір, зараз мінімальний страховий внесок становить 704 грн на місяць – 22% від мінімальної зарплати в 3200 грн, але для купівлі стажу ця сума множиться на 2, в підсумку, місяць стажу обійдеться українцям в 1408 грн. А за рік стажу доведеться віддати і зовсім 17 тис. грн.

Термін “страховий стаж” з’явилося в Україні з 1 січня 2004 року і замінило таке поняття, як “трудовий стаж”. Але не всі записи в трудовій книжці про роботу людини відповідають її страховому стажу.

Для того, щоб робочий місяць зарахували до страхового стажу, сума внеску до Пенсійного фонду повинна бути не меншою, ніж мінімальний страховий внесок (тобто на даний момент не менше 704 грн). Якщо ж людина працювала на половину мінімальної зарплати, тоді страховий стаж буде нараховуватися не за місяць, а тільки за ті дні, за які були сплачені страхові внески.

Слід нагадати, що страховий стаж також включає відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, строк навчання у ВНЗ до 2004 року, цей період автоматично зарахується вам в трудовий і страховий стаж. А ось всі, хто вчився пізніше, таких привілеїв не отримають. Слід вказати, що весь трудовий стаж, який був одержаний до 1 січня 2004 року, буде зараховується як страховий.