Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

Як успадкувати майно нажите у громадянському шлюбі?

Відповідно до ч. 3 ст. 57 СК України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. Тобто, якщо під час спільного проживання майно купувалося за особисті кошти чоловіка/дружини, воно буде особистою
приватною власністю.

Статтею 1241 ЦК України, передбачено, що захист права на обов’язкову частку в спадщині може здійснюватись шляхом пред’явлення вимог про визнання права на обов’язкову частку в спадщині.

Отже, спадкування обов’язкової частки в спадщині здійснюється на підставах встановлених законом, шляхом прийняття спадщини в порядку, передбаченому статтями 1268-1269 ЦК України.