Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

Безкоштовні консультації

Додано: 15/08/2016 - 07:31

Відповідно до ст. 79 глави 8 Цивільного процесуального кодексу судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Додано: 27/07/2016 - 08:43

Особа може зняти з реєстрації місця проживання іншу особу на підставі:

1. Рішення суду, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про зняття з реєстрації місця проживання особи, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою;

Додано: 27/07/2016 - 08:43

Для реєстрації місця проживання подається:

1. Заява;

2. Паспорт або документ, до якого вносяться відомості про зняття з реєстрації місця проживання. Якщо дитина не досягла 16 років, подається свідоцтво про народження;

Додано: 11/07/2016 - 07:44

Іноземні посольства часто відмовляють українцям у візах, інколи в абсурдних ситуаціях. Потерпають навіть ті, у кого бездоганна візова історія. Однак не всі знають, що на відхилену візову заявку можна подати апеляцію й домогтися такої бажаної "наліпки" в паспорті. Як це зробити – розповіла Катерина Кульчицька, аналітик ГО "Європа без бар'єрів".

Додано: 11/07/2016 - 07:38

У зв’язку із швидким зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги, зростає і кількість споживачів які просто неспроможні платити за них. Тому сьогодні ми розкажемо Вам про відповідальність за несплату комунальних послуг.

Відповідно до ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» та ЦК України, між споживачем та постачальником має бути укладено договір.
Проте, багато осіб починають вчиняти будь-які дії коли борг вже існує.

Додано: 05/07/2016 - 12:07

Відповідно до ч. 3 ст. 57 СК України, особистою приватною власністю дружини, чоловіка є майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто. Тобто, якщо під час спільного проживання майно купувалося за особисті кошти чоловіка/дружини, воно буде особистою
приватною власністю.

Статтею 1241 ЦК України, передбачено, що захист права на обов’язкову частку в спадщині може здійснюватись шляхом пред’явлення вимог про визнання права на обов’язкову частку в спадщині.

Додано: 05/07/2016 - 12:02

Так, може, якщо посада на даному підприємстві не забороняє займатися підприємницькою діяльністю.

Фізична особа-підприємець може укласти трудовий договір з роботодавцем. Особа може укласти трудовий договір за трудовою книжкою, тобто робота на підприємстві буде основним місцем роботи, або без ведення трудової книжки, тобто громадянин зможе працювати ще й на іншому підприємстві за сумісництвом.

Права та обов’язки фізичної особи-підприємця не будуть відрізнятися від інших працівників, незважаючи на статус підприємця.

Додано: 25/05/2016 - 14:14

При спадкуванні, даруванні, укладенні договорів виникає безліч проблем, оскільки документи які б підтверджували право власності на будинок відсутні.

Для оформлення права на житло необхідно пройти багато різних процедур.

Додано: 25/05/2016 - 14:11

Відповідно до законодавства України, землі та види оцінки землі бувають різними. Тому при кожній окремій транзакції із земельними ділянками треба правильно обрати вид оцінки землі. А залежно від виду оцінки землі і мети, грошова оцінка землі буде різною.

Статтею 201 Земельного кодексу України визначено, що залежно від призначення та порядку проведення грошова оцінка земельних ділянок може бути нормативною і експертною.

Додано: 06/05/2016 - 01:13

Отримання нерухомості при спадкуванні не є підставою для відмови у призначенні субсидії, якщо загальна площа Ваших житлових приміщень не перевищує встановлені норми.

Проте ВАРТО ПАМ’ЯТАТИ, що сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним у подвійному розмірі.

Додано: 06/05/2016 - 01:08

Зупинення транспортного засобу здійснюється виключно жезлом, а у виняткових випадках – жестом руки. При цьому поліцейський спочатку вказує на транспортний засіб, який повинен зупинитися, а потім – на місце, де йому слід зупинитися. Законом (п. 1-9 ч. 1 ст. 35 ЗУ «Про Національну поліцію») визначений вичерпний перелік випадків, які надають право працівнику поліції зупинити транспортний засіб, а саме:
1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху;
2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

Додано: 31/10/2015 - 17:22

Найчастіше позивач, чиї гарантовані законодавством України права порушені, високо оцінює свої моральні страждання. Виходячи з цього, суд визначає розмір відшкодування моральної шкоди (немайнової шкоди) в залежності від характеру і об’єму страждань (фізичних, душевних,психологічних та ін.), характеру немайнових втрат (їхньої тривалості, можливості відновлення, тощо) і з врахуванням інших обставин.

Додано: 31/10/2015 - 17:14

Розподіл іпотеки між подружжям - досить складна судова процедура, яка вимагає професійної підготовки та знання сімейного законодавства. Звичайно, в теорії все спільно нажите подружжям під час шлюбу майно може бути поділене порівну, але на практиці бачимо зовсім інше. Як правило, такі подружжя продовжують жити разом, і разом виплачувати іпотеку, а тільки після повної оплати - розривають шлюб і ділять майно, або ж піддаються ризику позбутися прав на іпотеку, залишаючи все одному з подружжя.

Додано: 31/10/2015 - 17:12

Згідно з нормами ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду", до об'єктів приватизації належать квартири багатоквартирних будинків, одноквартирні будинки, житлові приміщення в гуртожитках (кімнати, житлові блоки, секції). Також можна приватизувати кімнати в квартирах та одноквартирних будинках, де проживають двоє і більше наймачів. Однак це не означає, що абсолютно всі квартири або кімнати в гуртожитках можна приватизовувати.

Додано: 31/10/2015 - 17:10

З 1 травня 2015 року умови надання державної житлової субсидії спрощено, однак у тих громадян, які вже почали звертатися по допомогу, виникає чимало запитань.

Кому призначається субсидія?

Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг.

Додано: 31/10/2015 - 17:03

Податки на власність є складовою податкових систем майже всіх країн світу. Одним з таких податків є податок на нерухоме майно.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки було введено попереднім урядом в 2013 році, з визначенням об’єктом оподаткування житлової площі квартир та будинків. Через неготовність фіскальних органів справляти цей податок, введені норми не запрацювали, і громадянам податок на нерухомість не нараховувався.

Додано: 31/10/2015 - 16:53

Будь-яка господарська операція зазвичай починається з укладення договору. Складаючи договір, насамперед звертайте увагу на те, хто є вашим контрагентом (юридична або фізична особа), на його податковий статус, а також на повноваження особи, яка підписує документ. Адже від цього залежить багато чого: в якій формі укладати договір, які умови і реквізити треба в нього включити, які податкові наслідки і економічна вигода господарської операції . У цій консультації розглянемо основні правила укладання договору.

Додано: 31/10/2015 - 16:37

Усиновлення – один із найдавніших інститутів сімейного права, який ще був відомий за римських часів. В сучасних умовах України значимість інституту усиновлення важко переоцінити, так як лише в умовах сім’ї дитина може отримати необхідний комплекс блага, що сприятиме її нормальному розвитку, а на державу хоча й покладено обов’язок забезпечувати дітей без піклування с збоку батьків та дітей-сиріт, проте це не виконується на належному рівні.

Додано: 31/10/2015 - 16:32

Відповідно до чинного законодавства, за Цивільним Кодексом України, спадкоємцем або спадкоємцями визнаються особи, які перебували з померлим у родинних стосунках – спадкування за законом або осіб, які мають заповіт – спадкування за заповітом, у цьому випадку родинних стосунків може й не бути.

За законом спадкоємці вступають до спадкування у порядку черговості. Черг п’ять , але частіше успадковують особи першої черги – діти, той с подружжя хто пережив померлого, батьки. Саме ці самі особи, в основних випадках і приймають спадщину після померлих.

Додано: 31/10/2015 - 16:26

Відповідно до ч. 8 ст. 7 Сімейного кодексу України регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.