Пропустити навігацію.
Головна

УВАГА! ОГОЛОШУЄТЬСЯ НАБІР УЧАСНИКІВ ДО СТУДІЇ ЮНОГО ПРАВНИКА на новий навчальний 2018-2019 рік!

Набір триватиме до 31.08.2018 р. включно.

Запрошуються дошкільнята, школярі, студенти будь-яких спеціальностей та всі бажаючі підвищити свій рівень правових знань.

КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД УКРАЇНИ ВІДНОВИВ ПРАВА ЧОРНОБИЛЬЦІВ

17 липня 2018 року, за результатами розгляду конституційного подання 50 нардепів щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень Закону № 76-VIII.Конституційний Суд України прийняв Рішення № 6-р / 2018, за яким чорнобильцям мають виплачувати додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, незалежно від інших доходів. Те ж стосується і щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

МОН УКРАЇНИ ПЕРЕВІРИТЬ ШКОЛИ ТА ВИЩІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ УКРАЇНИ

МОН України внесено до переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія мораторію на проведення планових перевірок. Постанова КМУ від 18 липня 2018 року № 567 набуде чинності з дня опублікування.

В Уряді зазначають, що це буде сприяти більш ефективному проведенню заходів державного нагляду за дотриманням ліцензійних умов ліцензіатів, які здійснюють освітню діяльність.

ВСТУПИВ В СИЛУ ЗАКОН ПРО ПОСИЛЕННЯ ЗАХИСТУ АВТОРСЬКИХ ПРАВ

22 липня 2018 року набрав чинності Закон України № 2415-VIII «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», що застосовується до правовідносин, які виникли після набрання ним чинності, а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку в сфері авторських і суміжних прав з 1 липня 2019 року.

ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ ПІДПИСАНО ЗАКОН ПРО СПРИЯННЯ ЗАЛУЧЕННЮ ІНОЗЕМНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

20 липня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння залученню іноземних інвестицій» № 2418-VIII.

В УКРАЇНІ ЗАБОРОНИЛИ РОЗМІЩУВАТИ РЕКЛАМУ НА СТОВБАХ

26 липня 2018 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо використання окремих елементів благоустрою та контактної мережі при здійсненні рекламної діяльності».

Зміни повинні сприяти збереженню автентичності та простору композицій об'єктів культурної спадщини та архітектурних об'єднань. Крім того, відсутність реклами на постах повинна поліпшити ситуацію у сфері безпеки дорожнього руху.

ВІДПУСТКИ: ЩО СЛІД ЗНАТИ РОБОДАВЦЮ ТА ПРАЦІВНИКУ?

Право на оплачувану щорічну відпустку гарантовано ст. 45 Конституції. Умови, тривалість і порядок надання відпусток визначено КЗпП, Законом України «Про відпустки» та іншими законодавчими актами.

Право на відпустку мають громадяни, що перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від виду діяльності й галузевої приналежності, а також громадяни, що працюють за трудовим договором у фізичної особи (ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки»).

ПРО ВАРТІСТЬ НЕРУХОМОСТІ МОЖНА БУДЕ ДІЗНАТИСЯ З ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ РЕЧОВИХ ПРАВ НА НЕРУХОМЕ МАЙНО

Згідно з законопроектом № 8121 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству», що був прийнятий за основу на засіданні ВРУ 10 липня 2018 року, власник нерухомості одностороннім правочином має право нотаріально посвідчити договір, предметом якого є нерухоме майно або його частина, а також скасувати таку вимогу (якщо посвідчення не передбачено законом).

В УКРАЇНІ ЗМІНЯТЬ ПРАВИЛА МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ

Законопроект № 8450 «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» був прийнятий за основу на засіданні ВЕрховної Ради України, вчора, 10 липня 2018 року.

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ВИПЛАТИ КОМПЕНСАЦІЙ ПОСТРАЖДАЛИМ ВІД НЕГОДИ 30 ЧЕРВНЯ В МІСТІ ЧЕРНІГОВІ

30 червня 2018 року в результаті інтенсивних злив, які спостерігалися в місті Чернігові, було завдано значних збитків власникам домогосподарств м. Чернігова.
За повідомленням начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорія Годуна, лише за останню ніч з 29 червня на 30 червня у місті випала понад місячна норма опадів – 72 мм.

Збір матеріалів