Пропустити навігацію.
Головна

УКРАЇНСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ МАЮТЬ МОЖЛИВІСТЬ ОБРАТИ СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ ДО 15 ЧЕРВНЯ 2017 РОКУ

Нагадуємо, що для переходу на спрощену систему оподаткування підприємцям слід подати до 15 червня 2017 року до податкової інспекції за місцем своєї реєстрації заяву встановленої форми і розрахунок доходу за попередній календарний рік.

ЯК ОФОРМИТИ ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА БУДИНОК ЗА МІСТОМ?

Серед пересічних громадян непоодинокими є випадки, коли люди проживають в селі в будинках б без оформлення належних правовстановлюючих документів. Як наслідок, почастішали випадки виникнення незручностей при укладенні договорів, зокрема, з комунальними структурами, в ході оформлення прав на спадщину, у випадку купівлі-продажу чи даруванні.

У ЯКИХ ВИПАДКАХ ВИПЛАЧУВАТИ ЗАРПЛАТУ НАПЕРЕДОДНІ ВИХІДНИХ, А В ЯКИХ - В ТЕРМІНИ, ВИЗНАЧЕНІ КОЛЕКТИВНИМ ДОГОВОРОМ?

Згідно з ст. 115 КЗпП України, ст. 24 Закону "Про оплату працi" термiни виплати заробiтної плати визначаються пiдприємствами самостiйно в колективному договорi, але заробiтна плата має виплачуватися не рiдше нiж 2 рази на мiсяць (через промiжок часу, що не перевищує 16 календарних днiв, та не пiзнiше вiд семи днiв пiсля закiнчення перiоду, за який провадиться виплата).

Але, конкретнi дати виплати зарплати пiдприємство встановлює самостiйно з урахуванням особливостей роботи.

ВРУ ВВОДИТЬ АВТОМАТИЗОВАНИЙ АРЕШТ ГРОШОВИХ КОШТІВ НА РАХУНКАХ БОРЖНИКІВ

Верховна Рада має намір увести автоматизований арешт коштів на банківських рахунках боржників. За прийняття за основу законопроекту №6232, яким передбачається введення автоматизованогоарешту коштів на рахунках боржників проголосувало 253 депутатів.

Вищевказаним законопроектом планується визначити, що в судах буде діяти система автоматизованого арешту коштів з метою забезпечення оперативного накладення арешту на кошти, що є на банківських рахунках.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ЗАМІНИТИ ПІСЛЯ УКЛАДЕННЯ ШЛЮБУ ТА ЗМІНИ ПРІЗВИЩА?

Як відомо, зміна прізвища при вступі в шлюб є одним з найактуальніших юридичних питань серед молодят.

Зазвичай, при зміні прізвища (після вступу в шлюб чи за наявності інших поважних причин) слід провести заміну документів, пов'язаних з особою громадянина. Зазначаємо, що для поновлення окремих документів законодавство України визначило обов'язковий строк, пропуск якого може тягнути за собою накладення штрафу.

НБУ ПЛАНУЄ ВВЕСТИ СПЕЦІАЛЬНИЙ ЗБІР ДЛЯ ПУНКТІВ ОБМІНУ ВАЛЮТИ

Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз повідомив, що Дартамент ліцензування НБУ в майбутньому планує визначити фіксовано плату для кожного пункту обміну валют, тобто замінити податок на прибуток щодо валюто-обмінних операцій патентним збором – фіксованою ставкою з одного пункту обміну.

«Так ми усунемо ще одну передумову для приховування реальних масштабів бізнесу, адже розмір податку не буде залежати від обсягу операцій», – зазначив О. Бевз.
За інформацією Економічної правди

ЗБІЛЬШЕНО В 4 РАЗИ РОЗМІРИ ШТРАФІВ ЗА ПАРКУВАННЯ НА МІСЦЯХ ДЛЯ ІНВАЛІДІВ

Верховна Рада України майже в чотири рази підвищила штраф за парковку транспорту на місцях, призначених для інвалідів. Тепер порушникам доведеться платити не 465 грн, а 1700 грн.

Згідно з законопроектом №5629 паркування на місцях для інвалідів водієм, який не має підтверджуючих документів про наявність у нього чи у одного з пасажирів інвалідності (крім явно виражених ознак інвалідності), тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 60 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 1020 грн. - 1 700 грн.).

ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ "ПЛАТІЖОК" ЗА КОМУНАЛЬНІ ПОСЛУГИ

Нерідко на практиці житлово-комунальні послуги, що надаються громадянам є неякісними чи надаються не в повному обсязі. Яким чином вплинути на постачальників цих послуг та що передбачено у такому випадку законодавством України?

ГЕНПРОКУРОРОМ УКРАЇНИ ПІДПИСАНО ЛИСТ ЩОДО НЕДОПУЩЕННЯ ТИСКУ НА УКРАЇНСЬКИЙ БІЗНЕС

Генеральний прокурор України Юрій Луценко під час наради за участі керівників 9 регіональних прокуратур, відзначив недопустимість безпідставного тиску на вітчизняний бізнес.

"Там, де треба проводити обшуки - треба їх проводити, але тільки тоді коли це абсолютно необхідно. І вилучати тільки те, що зазначено в рішенні суду, а не вичищати все підприємство", - відмітив Юрій Луценко.

ЧОЛОВІКИ ЗМОЖУТЬ ЙТИ У ВІДПУСТКУ ПРИ НАРОДЖЕННІ ДИТИНИ

Згідно з внесеним до ВРУ законопроектом пропонується надати право чоловіку, дружина якого народила дитину, одержати 2-тижневу оплачувану відпустку шляхом внесення відповідних змін до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки».

Збір матеріалів