Пропустити навігацію.
Головна
"З нами - комфортно та безпечно!"

Житлове право

Особливості укладання договору дарування

  Відповідно до статті 717 Цивільного кодексу України за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні(обдарованому) безоплатно майно у власність. Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Згідно статті 182 Цивільного кодексу України право власності на нерухоме майно підлягає державній реєстрації.

Рішення суду від 05.11.2012

17.08.2012 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про розірвання договору довічного утримання від 08.06.2007 року, який був укладений між сторонами, повернення у його власність відчуженого за договором нерухомого майна, мотивуючи позовні вимоги тим, що відповідач не виконує покладені на нього обов'язки відповідно до умов договору довічного утримання.

Справи житейські: приватизація житла.

На сьогодні досить актуальною є проблема приватизації житла. У зв’язку з цим у громадян виникає безліч питань з цього приводу. Громадяни скаржаться на порушення їхніх конституційних прав на житло з боку органів приватизації державного житлового фонду.

Спадкування приватизованої квартири, що знаходиться у спільній сумісній власності.

Згідно з Цивільним кодексом України існують два види спільної власності — спільна часткова й спільна сумісна. Частина 3 ст. 355 ЦК України передбачає, що право спільної власності виникає з підстав, не заборонених законом. При цьому спільна власність вважається частковою, якщо договором або законом не встановлена спільна сумісна власність на майно (ч. 4 ст. 355 ЦК України).

Збір матеріалів