Аліментні зобов’язання

Автор: Брей Юлія Ігорівна, помічник юриста ЮФ «ТЕРРА-ПРАТНЕР»

Конституція України та Сімейний кодекс визначає, що  утримання дитини та забезпечення їй належного рівня життя – це  обов’язок батьків. Одним із способів виконання обов’язку з утримання дитини є сплата одним із батьків аліментів.

Законодавством України визначено, що кошти на утримання дитини можуть або відраховуватись за ініціативою одного з батьків, сплачуватись добровільно на підставі укладеного між батьками договору, стягуватись з одного з батьків на підставі виконавчого напису нотаріуса у разі невиконання ним свого обов’язку за договором, а також стягуватись за рішенням суду.

Аліментні виплати не можуть бути меншими за прожитковий мінімум для дитини певного віку. Якщо аліменти утримуються як відсоток від доходу, то на одну дитину необхідно виплачувати 1/4, на 2-х дітей – 1/3, на 3 і більше – 50% від доходу. Який обрати спосіб стягнення аліментів: фіксована  сума бо відсоток від доходів платника – обирає отримувач аліментів.

Пам’ятайте:

Аліменти, відповідно до чинного законодавства, —  кошти, які  виплачуються дитині одним із батьків. Тобто, ці кошти є власністю дитини. Відповідно, батьки або опікуни повинні витрачати їх на користь дитини.

Кошти виплачуються дитині до досягнення дитиною 18-річного віку, проте якщо дитина вирішила продовжувати своє навчання у вищому навчальному закладі – термін може бути продовжено до досягнення 23 років.

Аліменти можуть стягуватись не тільки з батька, але і з матері.  Це залежить від того, з ким проживає дитина.

По досягненню 14 років дитина має право сама розпоряджатись виплатами.

Якщо у вас виникли запитання з приводу стягнення чи сплати аліментів, фахівці «Юридичної фірми «ТЕРРА-ПАРТНЕР» нададуть вам кваліфіковану консультацію, підготують пакет необхідних документів і за потреби представлять інтереси вашої дитини в суді.

Діти ростуть швидко. Не відкладайте стягнення аліментів на завтра! Звертайтесь за консультацією вже зараз!