Як повернути гроші за товар, який не підійшов?

Досить часто трапляються ситуації, коли ми купуємо щось в магазині, а прийшовши додому, розуміємо, що річ нам не підходить з якихось причин (розмір, колір тощо).

Начебто уже давно всім відомо, що до магазину товар можна повернути протягом 14 днів з моменту купівлі (далі повернення товару можливо тільки по гарантії). Для цього досить пред’явити сам товар, чеки та не пошкоджену упаковку.

Проте, в магазинах продавці часто «з’їжджають» на тому, що товар нібито не підлягає поверненню, бо це невідомо, де зазначено в законі. Насправді, існує вичерпний перелік товарів, які не підлягають поверненню ( постанова КМУ від 19.03.1994 року N 172).

До цього переліку потрапили усі продовольчі товари, лікарські препарати та засоби, предмети сангігієни, а також деякі непродовольчі товари, зокрема, дитячі іграшки і товари для немовлят, тканини, килимові вироби метражні, натільна та постільна білизна, друковані видання, пиломатеріали, записані DVD-диски, інструменти для манікюру, педикюру, ювелірні вироби.

При цьому, варто пам’ятати, що касовий або товарний чек створений не лише для контролю держави за сплатою податків, але і для захисту прав споживачів. Якщо ви не зберегли чек – повернути товар у магазин шансів немає.

Для того, що прийняти товар, який не підійшов вас можуть попросити написати заяву про повернення товару.

Згідно із законом, розрахунок при повернення товару здійснюється виходячи з його вартості на час купівлі. Зазвичай гроші повертають одразу (у день повернення товару). Але магазин може повернути вам гроші протягом 7 днів.

Досить часто трапляються ситуації, коли з різних причин (через недобросовісних продавців або виробників, власну необізнаність) люди мають певні проблеми та не знають, що робити у тих чи інших випадках. Якщо так сталося, що ваші права споживача  були порушені – не гайте часу та звертайтеся до юриста.

Фахівці «Юридичної фірми «ТЕРРА-ПАРТНЕР» нададуть вам кваліфіковану правничу допомогу за доступними цінами.

Автор: Брей Юлія Ігорівна, помічник юриста ЮФ «ТЕРРА-ПАРТНЕР»